Gimnazija

Vrednosti. Uspeh. Rezultati. Druženja!

Gimnazija, kao sastvni deo škole „Nikola Tesla“ u Leposaviću sinonim je za prethodno rečeno. Priprodno-matematičkog smera, ona svojim mogućnostima pomera granice. Tradicija škole već uveliko godinama unazad, jeste okupljanje najboljuh učenika naznačene okoline. Broj đaka sva četiri razreda. Zahvaljujući iskusnom i dugogodišnjem radu tima profesora, učenici ove škole dobijaju i primaju vrhunsko znanje i obrazovanje bez podeljenosti, bez granica. Uz rad đaka i maksimalno zalaganje kadra postižu se neoborivi učinci. Dobrim stimulansko i adekvatnom motivacijom deo smo svakog takmičenja. Prethodnih godina postignuti su rezultati na različitim konkursima iz matrnjeg jezika. Ove kao i prošle godine učenici gimnazije deo su Svetosavskog konkursa na kojem su poneli prve nagrade. To samo svedoči o svestranosti učenika i njihovoj zainteresovanosti bez obzira na ograničen profil obrazovanja. Deo smo takmičenja iz matematike fizike hemije biologije...

Učenici gimnazije aktivno učestvuju u organizaciju dramske sekcije na kojoj se oslobadjaju i neguju svoje oratorske sposobnosti. Svoje muzičke talente i pretenzije đaci izražavaju čestim organizovanjem karaoka, gde učešća uzimaju i profesori i stara barijera nastanika-učenika je pobeđena.